• Zadzwoń
  • 71 35 15 677

Poniedziałek - Piątek 8:00- 20:00 | Sobota 10:00-16:00 | Niedziela 18:00-20:00

O nas

zako fotoWitamy w Przychodni dla zwierząt „Żako”, która nieprzerwanie od 1995 roku przyjmuje czworonożnych pacjentów na osiedlu Kosmonautów, w zachodniej części Wrocławia. W naszej lecznicy pomogliśmy tysiącom zwierzaków, ze wszystkich zakątków Wrocławia, regionu i Polski.

Jako lekarze weterynarii świadomi dynamicznego rozwoju medycyny, stale doskonalimy swoje umiejętności. Dlatego uczestniczymy w wielu kursach specjalizacyjnych, warsztatach praktycznych, konferencjach naukowych, podyplomowych studiach specjalizacyjnych. Nasz zespół to pasjonaci zawodu, profesjonaliści i ludzie godni zaufania. W codziennej pracy lekarzy wspierają studenci i stażyści. W 2016 roku zmieniliśmy lokal na większy i bardziej dostosowany do potrzeb naszych klientów i pracujących w nim lekarzy. Pacjentów przyjmujemy w dwóch gabinetach, dysponujemy też pracownią radiologiczną i salą operacyjną.


WYPOSAŻENIE

Nasza przychodnia zaopatrzona jest m.in. w system radiografii cyfrowej, nowoczesny ultrasonograf z Dopplerem, diatermię chirurgiczną, video otoskopię, endoskop, ciśnieniomierz, aparat do narkozy wziewnej.

W czasie zabiegów pacjenci są kontrolowani pulsoksymetrem i monitorem oddechu, temperatury i pracy serca. Tlen jest im dostarczany z medycznego koncentratora najnowszej generacji.

Większość badań diagnostycznych wykonujemy na miejscu.

 

PRAKTYKI KLINICZNE DLA STUDENTÓW
Co roku odbywają u nas praktyki kliniczne studenci weterynarii. Dotychczas wyposażyliśmy w praktyczną wiedzę kilkunastu lekarzy, z których każdy znalazł satysfakcjonującą pracę w zawodzie.

 

Wasze zwierzęta leczą lekarze weterynarii:

Riwana Antczak

Riwana Antczak

Lekarz weterynarii, dyplomowany specjalista chorób psów i kotów, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej wrocławskiej Akademii Rolniczej (dziś Uniwersytet Przyrodniczy). Założycielka i właścicielka lecznicy. Prywatna opiekunka Eureki (maine coonka, od urodzenia pacjentka przychodni) i Bobiego (papuga nimfa, uratowany przez dzieci, a potem przez doktor Riwanę) – wszyscy "z odzysku" i "po przejściach", czyli słabo rokujący pacjenci przychodni, którzy dziś są pełni wigoru. Doktor Riwana, konsultantka i autorka rubryk o zwierzętach w kilku czasopismach i gazetach, jest podróżniczką, wielbicielką gór, dobrego rocka, lepszego kina i jeszcze lepszej literatury. Zdarzało jej się przebierać za Mia Wallace z ulubionego Pulp Fiction i szaleć na koncertach Red Hot Chilli Peppers. Przebiegła 6 pełnych, 42-kilometrowych maratonów. W pracy - niezwykle cierpliwa, profesjonalna i empatyczna dla pacjentów i ich zatroskanych opiekunów.

Olga Nadolna

Olga Nadolna

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Rokrocznie honorowana stypendium rektora dla najlepszych studentów. Doświadczenie i wiedzę z zakresu medycyny ratunkowej oraz chorób wewnętrznych zwierząt towarzyszących zdobywała m.in. w Przychodniach Całodobowych na terenie Wrocławia. Jej zawodowe zainteresowania skupiają się przede wszystkim na dermatologii, endokrynologii i cytologii. Jest uczestniczką wielu kursów, warsztatów i konferencji weterynaryjnych. Właścicielką cudownej i szalonej Zosi (kotki). Wielbicielka rocka i popu Od The Smiths, przez Stevie Wondera, po Arctic Monkeys. Jak to u „wetki” - jednym z ulubionych filmów jest Milczenie owiec oraz równie "romantyczne" kino typu... Lśnienie, Kill Bill, Fight Club. Doktor Olga uważa, za naszą noblistką Wisławą Szymborską, że “Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono”. No i tyle wiemy o naszych pacjentach, na ile ich dokładnie zdiagnozujemy.

Rafał Kotapka

Rafał Kotapka

Chirurg. Ukończył studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Przed rozpoczęciem pracy w "Żako" kilku lat nabierał doświadczenia w medycynie ratunkowej, stanach nagłych i internistyce pracując w klinikach całodobowych na Górnym Śląsku i we Wrocławiu. Współpracował także z wrocławskimi fundacjami na rzecz zwierząt. Zajmuje się przede wszystkim chirurgią, stomatologią, endoskopią i diagnostyką radiologiczną. Kończy studia specjalizacyjne z chirurgii małych zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym. Lubi spaghetti, tosty, obcowanie z dziką przyrodą i ogrodnictwo. Jest szczęśliwym posiadaczem grzywacza chińskiego o imieniu Fryga. Często przenosi się w świat fantasy na przykład Achai Andrzeja Ziemiańskiego, słuchając przy tym Radiohead, Soyki, Bjork i songów Jacka Kaczmarskiego. Uwielbia rower. W przychodni Rafał bardzo uważa na wszystko, co związane ze zdrowiem pacjentów!

Galeria zdjęć - wnętrze przychodni

KSIĄŻECZKA ZDROWIA PSA I KOTA
ksiazeczki.jpg

O przychodni Żako

Leczymy w niej psy, koty, króliki, myszki, świnki i chomiki, czyli wszystkie zwierzęta, które są Państwa towarzyszami.  Nasz lokal przy ulicy Bajana 15c we Wrocławiu posiada w pełni wyposażoną salę operacyjną, gabinety przyjęć i do zdjęć radiologicznych.

facebook

Zapraszamy na nasz profil na facebook, gdzie publikujemy aktualności, zdjęcia, a także można przeczytać ogłoszenia o znalezionych i zagubionych zwierzętach.