• Zadzwoń
  • 71 35 15 677

Poniedziałek - Piątek 8:00- 20:00 | Sobota 10:00-16:00 | Niedziela 18:00-20:00

Czy jeśli kot załatwia się poza kuwetą, to robi to ze złości?
To jedno z najczęściej zadawanych pytań w przychodni dla zwierząt. Oddawanie moczu poza kuwetą, to powszechna przypadłość kotów. Niesłychanie frustrująca dla opiekuna. Najczęściej za przyczynę uznaje się złe zachowanie kota-jego złość, niepokój, frustrację, chęć rozładowania stresu. Jest w tym część prawdy. Kocia psychika jest tak skonstruowana, że wszelkie napięcia zwierzę rozładowuje między innymi przez załatwianie się poza wyznaczonym miejscem. Jednak w doświadczeniach z pacjentami naszej przychodni, najczęstszym powodem tych zachowań jest choroba dróg moczowych. Nawet jeśli opiekun potrafi wskazać konkretną przyczynę stresującą zwierzę, to w analizie moczu prawie zawsze występują nieprawidłowości, a pacjent wymaga leczenia. Zachęcamy opiekunów do wykonywania w przychodniach weterynaryjnych analiz moczu kotów. To badanie proste, niedrogie i bardzo przydatne w rozpoznaniu wielu chorób, nie tylko dotyczących dróg moczowych.

O przychodni Żako

Leczymy w niej psy, koty, króliki, myszki, świnki i chomiki, czyli wszystkie zwierzęta, które są Państwa towarzyszami.  Nasz lokal przy ulicy Bajana 15c we Wrocławiu posiada w pełni wyposażoną salę operacyjną, gabinety przyjęć i do zdjęć radiologicznych.

facebook

Zapraszamy na nasz profil na facebook, gdzie publikujemy aktualności, zdjęcia, a także można przeczytać ogłoszenia o znalezionych i zagubionych zwierzętach.